lékárna

Nyní máme zavřeno

Rady a tipy v péči o vaši pleť

3.01.2019 AB / Poradna

Pleť na obličeji je nejohroženější částí kůže na těle. Nezahalujeme ji a je tak mnohem více vystavována vnějším vlivům než zbytek těla. Pokud toužíte mít pleť zdravou a hezkou, je nutné se o ni pravidelně a dobře starat. Teprve až každodenní „péče“ vám přinese ovoce.

Čištění a odličování pleti:

Pokud pokožka není správně vyčištěná, póry jsou ucpané, tak není možné, aby se aktivní látky z kosmetických přípravků dostaly hlouběji do pleti.  Čištění pleti vodou vede k jejímu vysoušení díky obsahu chlóru a pleť má pak tendenci se mastit. Pleť čistíme dvakrát denně.

Večerní čištění:

  1. Odstraňujeme z pleti nečistoty, kožní maz a make-up - takzvané látky rozpustné v tucích. K tomuto čištění použijeme například mléko podle typu pleti.
  2. Pleť dočišťujeme tonikem, který dokonale odstraní látky rozpustné ve vodě, především pot a pleť se zároveň hydratuje.

 

Ranní čištění:

  1. Odstraňujeme především pot a přebytečný kožní maz vytvořený během noci.

 

- U nás vám poradíme a vybereme tu správnou kosmetiku k čištění podle typu vaší pleti -

Jak pečovat o pleť během dne:

Po důkladném vyčištění pleti se aplikují přípravky pro zvláštní péči. Jsou to přípravky s obsahem nejvyšší koncentrace aktivních látek - např. séra. Tím zajistíme jejich důkladné vstřebání a maximální účinnost.

Lokálně podávané léky předepsané dermatologem k léčbě akné nebo atopického ekzému byste měli používat stejným způsobem jako séra: tj. vždy jako první na vyčištěnou pleť před aplikací denního nebo nočního krému.

Poradíme, jak se starat o akneózní pleť, suchou a atopickou pokožku během zimního období.

Denní versus noční krém - proč je používat a jaký je rozdíl?

Denní krém: zajistí celodenní výživu a hydrataci.Zároveň by měl pleť chránit před UV zářením, které má velký vliv na předčasné stárnutí pleti a vznik pigmentových skvrn. Proto byste měli volit péči s SPF faktorem nebo aplikovat i opalovací krém. Denní krémy mají oproti nočním lehčí texturu,
a proto jsou vhodným podkladem pod make-up.

Noční krém: Během spánku naše pleť odpočívá a regeneruje se. Zbavuje se stresu, projevů stárnutí i únavy. Oproti dennímu krému postrádá SPF a má výživnější a bohatší texturu, která pleti poskytne dostatečnou výživu.

- Na trhu je spousta kosmetických řad v péči o pleť, ale která je ta správná právě pro vás? Nebojte se nás zeptat -

Jak na pigmentové skvrny?

Jde o nadměrnou tvorbu kožního barviva v pokožce, které způsobuje vznik tmavých skvrn. Hyperpigmentace, která může být vrozená nebo získaná, vzniká na základě různých faktorů např. hor hormonálních změn, slunečním zářením, častým opalováním v soláriu nebo důsledkem zánětlivých
nemocí kůže.

Účinnou metodou k odstranění je laserový zákrok, který je ovšem velmi nákladný. Další variantou je použití depigmentačního krému, který potlačuje a tlumí enzym. Ten umožňuje tvorbu nadměrného množství pigmentu. Důležité je používat každý den účinné přípravky s dostatečnou UVA/UVB ochranou jako prevenci proti vzniku nových hyperpigmentací.

- Pleť depigmentujeme především v zimě, kdy pleť není tolik ovlivňována slunečními paprsky. Jak postupovat a na co nezapomenout vám rádi zodpovíme -

 

Proč je důležité pleť hydratovat?

Naše pleť je ovlivňována věkem, jejím typem a dokonce ročním obdobím. Kůže na obličeji je nejtenčí na těle, vůbec nejjemnější je pak pleť kolem očí. Obličej navíc postrádá tukové zásoby, a proto má větší tendenci k vysušování. V porovnání s ostatními částmi těla obličej vykazuje známky stárnutí

jako první. Kůže se s věkem ztenčuje a její schopnost zadržovat vlhkost dramaticky klesá.

Přes léto má pleť tendenci se více mastit, ani tehdy ale nesmíme zapomenout na její hydrataci a mineralizaci. Přes zimu je pleť při pobytu venku vystavena chladu, mrazu a nepřízni počasí a také je stresována změnou teplot, když přecházíme zvenku do vytopených místností. Přípravky by proto měly být složením unikátní, a to tak, že pleť budou hloubkově hydratovat a zároveň vytvoří ochrannou vrstvu na povrchu.

- Pokud míříte na zimní dovolenou, nezapomeňte si přibalit ochranný krém a fotoprotekci bez ohledu na to, jaké počasí očekáváte -

 

Zajděte k nám pro odbornou radu.

 

Jsme tu pro Vás! Tým z Lékárny U Řeky