lékárna

Nyní máme zavřeno

Nechejte si poradit, jak pečovat o pleť

16.05.2017 AB / Poradna

Věnovat své pleti alespoň pár minut denně může každý. A když víte, jak na to, máte dobře nakročeno ke svěží, čisté a hlavně zdravé vizáži.

Pro každého něco jiného

Všeobecně platný návod na správnou péči o pleť neexistuje. Co člověk, to jiné potřeby. Kdo se pohybuje celý den venku, měl by volit jiné přípravky než ten, co prosedí deset hodin v kanceláři. Komu se blíží dvacítka, použije odlišné krémy než zralý padesátník. Samozřejmě – rozdíly existují i mezi pletí žen a mužů.

Každý den bychom měli pleť vyčistit, tonizovat, věnovat jí péči a ochranu. Tyto 4 jednoduché kroky doporučují dermatologové zařadit do koupelnové pětiminutovky úplně každému. Bez rozdílu věku, pohlaví nebo stavu pleti. Samozřejmě s použitím vhodných přípravků.

Step by step

Čištění pleti - odstraní make-up, nečistoty, kožní maz a pot. Volte čisticí gel, mléko nebo micelární vodu. Rozhodně ne mýdlo!

Tonizace - zbaví pleť zbytků čisticí kosmetiky. Pleťovou vodu vybírejte nejlépe bez obsahu alkoholu, který může vysušovat a zvyšovat produkci mazu. Tonizací připravíte pleť na žádoucí vstřebávání účinných složek pleťových výrobků.

Péče - doplní potřebné živiny a hydratuje. Pozornost věnujte výběru denního nebo nočního krému, přípravkům pro péči o oční okolí i speciálním sérům.

Ochrana - uchová zdraví pleti. Zvažte, zda budete trávit čas na slunci, v mraze nebo uzavřené vytápěné místnosti. Informujte se o ochranných SPF faktorech.

A především, vždy používejte kosmetiku určenou pro váš konkrétní typ pleti. Zda je citlivá, aknózní, intolerantní, suchá, podrážděná, mastná nebo dehydratovaná, zjistíte nejlépe osobní konzultací u specialisty.

Přijďte se poradit

Nejbližší příležitost probrat s odborníkem svůj typ pokožky, její potřeby a možnosti péče, bude mít každý, kdo vybrané dny zavítá do naší lékárny.

Ta je známa nejen nebývale širokým sortimentem produktů pro zdraví, ale také tradičními akcemi pro veřejnost. Jednou z nich jsou poradny specialistů péče o pleť. Nabídka dermokosmetiky je dnes skutečně široká. S odborníky lehce zjistíte, jaký typ pleti vlastně máte a zároveň obdržíte tipy na vhodné produkty.

Vysoce účinná kosmetika k vašim službám

Mezi představitele nejvyšších dermatologických standardů a vysoce účinné kosmetiky bezesporu patří značky Bioderma, Eucerin, Vichy a La Roche Posay.

Medicínská péče pro krásnou pleť

Podtitul péče o pleť firmy Eucerin mluví jasně. V jejím portfoliu najdeme rozsáhlou nabídku výrobků pro obličej, tělo, sluneční ochranu i speciální řadu pro muže. Není náhoda, že produkty Eucerin doporučují ve svých ordinacích také dermatologové. Filozofie firmy vychází z dokonalého poznání fyziologie kůže a nalézání účinných látek. Intenzivní výzkum i testování jsou nedílnou součástí výroby každého produktu.

Krása pokožky vychází z jejího zdraví…

… tvrdí zase společnost VICHY, firma, která přinesla zcela nové pojetí přípravků péče o pleť. Do jejich složení zakomponovala unikátní Termální vodu z pramene Lucas. Obsahuje vzácné minerály a dermatologicky účinné látky. VICHY vyrábí přípravky pro hydratační, specifickou, zklidňující a čisticí i odličovací péči. Nechybí ani řada proti stárnutí pleti, nedokonalostem a řada výživná. Samozřejmostí je kosmetika pro muže, ochrana před sluncem a dekorativní pudry i make-upy.

Objevte účinky kvalitní kosmetiky.