lékárna

Nyní máme zavřenoBlog Lékarny U Řeky - Poradna

Trápí Vás bolest v krku? Znáte její příčinu?

20.03.2018 / Mgr. Magdalena Kalinayová / Poradna

Pokud dojde ke vzniku bolesti v krku, je to varovný signál pro náš organismus, že není něco v pořádku. Správně si tedy pokládáme otázky: Jaká je příčina této bolesti? Jak se mohu vyléčit? Odpovědi na tyto otázky si probereme postupně.

Číst více

Co jsou to probiotika

8.01.2018 / Lérárnické kapky / Poradna

Probiotika jsou živé bakterie, které příznivě ovlivňují zdraví člověka. Většinou jsou lidského původu, výjimku tvoří kvasinka Saccharomyces boulardii, která pochází z tropického ovoce liči.

Číst více

Nachlazení, chřipka. Co s nimi?

20.11.2017 / OB / Poradna

Jsou to zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích. Nejčastěji je způsobují viry kontaktem s nemocným člověkem (fyzický kontakt, kapénková nákaza, ...). Bývají provázena zvýšenou teplotou, bolestmi hlavy. Příznaky pozvolna zesilují, trvají obvykle 5-10 dní. Výrazně častěji jsou nakaženi rizikoví jedinci (malé děti, starší lidé, jedinci se sníženou imunitou, dlouhodobě vyčerpaní, při chronickém stresu).

Číst více

Kýchání, červené oči, kopřivka? Pošlete alergii k šípku

13.06.2017 / OB / Poradna

Na jaro se těší osmdesát procent lidí. Co zbylých dvacet? Ti s příchodem teplých dnů a prvních květů pociťují šimrání v nose, počínající zánět spojivek nebo svědění kůže. Patříte k nim? Pak se vám můžou hodit rady z lékárny.

Číst více

Nechejte si poradit, jak pečovat o pleť

16.05.2017 / OB / Poradna

Lidská kůže zajišťuje mnoho životních funkcí a její kondice výrazně ovlivňuje fyzickou krásu a psychickou pohodu.

Číst více

Velký rozhovor o prostatě. Jaké jsou nejčastější potíže mužů?

16.05.2017 / OB / Poradna

O problémech, které až polovině mužů po čtyřicítce způsobuje zvětšená prostata, se moc nemluví. Přesto je vyhledání odborníka důležité pro včasné zachycení eventuálního onemocnění. Kdy je návštěva specialisty nutná a kdy pomůže lékárna?

Číst více

Aktivní sport a zdravé klouby. Jak to jde dohromady?

16.05.2017 / OB / Poradna

Marná sláva, věk nezastavíme. A přesto, že řadu čtyřicátníků, o těch starších nemluvě, může zdraví občas potrápit, jejich chuť a vůle zůstat aktivní nepolevuje. Podle statistiky z roku 2014 Češi nejraději jezdí na kole, běhají, plavou a lyžují. Čtvrté místo v oblíbenosti obsadil fotbal, páté turistika.

Číst více