lékárna

Nyní otevřeno od 07:30 do 17:00

Blog Lékarny U Řeky - O lékárenství

Představujeme vám aplikaci Lékárny v ČR

8.11.2018 / www.lekarnickekapky.cz / O lékárenství

Mobilní aplikace Lékárny v ČR jednoduše a spolehlivě převede SMS identifikátor eReceptu na čárový kód.

Číst více

Limity na doplatky za léky a vše kolem nich

7.09.2018 / OB / O lékárenství

Jak zdravotní pojišťovna postupuje při vracení částek nad limit doplatků za léky, jde-li o dítě, a kdy je termín jejich splatnosti?

Číst více

Lékárnické desatero aneb na co máte v lékárnách právo?

20.06.2018 / www.lekarnickekapky.cz / O lékárenství

Na slušné, ohleduplné a příjemné chování personálu. Na přiměřené soukromí. Nikdo vás nemůže nutit mluvit o citlivých otázkách v přítomnosti dalších osob...

Číst více

eRecept

3.01.2018 / OB / O lékárenství

Od 1. ledna 2018 vzniká všem předepisujícím lékařům povinnost vystavovat eRecepty. Co to vlastně eRecept je? Kde je možné jej uplatnit? Jak dlouho bude výdej léků trvat? Česká lékárnická komora připravila pro pacienty odpovědi na zásadní otázky spojené s eReceptem v přehledném desateru.

Číst více

Co je vlastně lékárna

2.07.2017 / OB / O lékárenství

Lékárna je zdravotnické zařízení, patří tedy do systému zdravotnictví stejně jako nemocnice, polikliniky nebo ordinace lékařů.

Číst více

Typy lékáren

2.07.2017 / OB / O lékárenství

Lékárny se mezi sebou mohou lišit velikostí i vybavením. Obojí závisí na tom, jaké činnosti poskytují. Vybavení a výměry ploch jednotlivých místností a prostor lékárny jsou dány vyhláškou.

Číst více

Lékárník

2.07.2017 / OB / O lékárenství

V ambulantní péči je posledním článkem v řetězci zdravotníků podílejících se na zajištění léčby a má tak jedinečnou možnost a povinnost ovlivnit správné užívání léčiv a včas zachytit případné chyby nebo rizika související s užíváním léčiv.

Číst více